KONST / Litografier / Färglitografi 15543224
nr 1554 3224
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
HC-upplaga. Signerad, färglitografi, numrerad XX/XXXV, daterad -77, bildmått 63x46 cm, yttermått inklusive ram: 81x65 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 20:30:58
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås